Divadelní minifestival je za námi

Literárně - dramatický obor

Předchozí víkend budova Pod Klikovkou hostila další ročník úspěšného divadelního Minifestivalu! A nyní nás naši divadelníci reprezentují na národní přehlídce Dětská scéna ve Svitavách. Držíme palce!

Posted by Základní umělecká škola Na Popelce on Monday, 15 June 2015

První červnový víkend proběhl  již 17., Divadelní Minifestival pořádaný LDO ZUŠ Na Popelce za podpory Městské části Praha 5.

Divadelní Minifestival je již tradičně setkáním mladých divadelníků z Prahy 5, s mladými divadelníky z dalších míst. Tento rok vystoupily v ZUŠ Pod Klikovkou, kde je divadelní obor (LDO) ZUŠ Na Popelce, také soubory ze ZUŠ Slezská Ostrava, dále mladí z Theater club Elmar  z německého Offenbachu nad Mohanem, a samozřejmě především soubory mladých z Prahy 5. A to jak z pořádající ZUŠ Na Popelce, tak soubor ze sdružení Divadlo pro Zličín.

V pátek 5. června se do ZUŠ pod Klikovkou sjeli mladí divadelníci, aby během pátečního večera odehráli tři festivalová představení. Protože se účastníci chtěli ještě podělit o další výsledky své divadelní práce, byla mimo program odehrána pozdě večer další dvě představení. V sobotu dopoledne se členové hrajících souborů potkali při společné tvorbě v divadelním workshopu, vedeným v angličtině zkušenou rakouskou lektorkou Martinou Rumler.

V sobotu  6. června  odpoledne bylo na minifestivalovém programu dalších pět představení, z nichž jedno byl výstup z workshopu Martiny Rumler ze sobotního dopoledne.

Letošní divadelní Minifestival byl opět jedinečnou akcí, která nemá obdoby nejen v našem obvodě Praha 5, ale ani v celopražském kontextu, a na které se opět setkaly divadelní soubory ze ZUŠ se soubory z jiných institucí, loutková představení s činoherními a starší děti s mládeží a s mladšími dospělými.

I letos Divadelní Minifestival výrazně přispěl ke kulturnímu dění v naší městské části Praha 5. A pro členy divadelních souborů byl opět výbornou příležitostí, jak  prezentovat celoroční divadelní práci publiku Prahy 5 a členům ostatních hrajících souborů. A to za účasti zkušené rakouské divadelní pedagožky a hostů z Německa.

Nadšení účastníci 17. Divadelního Minifestivalu se 7. června rozjeli do svých domovů, a tak nezbývá, než se těšit za rok nashledanou.

 

Radka Svobodová