Taneční obor se vrátil úspěšně z Paříže

Taneční obor

V červnu 2013 vyrazilo patnáct dětí ze Základní umělecké školy v Praze 5 Na Popelce za dětmi do školy Saint Joseph v Pantin ve Francii. Dopravu na festival finančně podpořila MČ Praha 5.

Spolupráce obou škol vznikla na základě výběru tanečně divadelních workshopů a představení, vytvořených Lenkou Tretiagovou na festivalu ve francouzském Meschers v roce 2012. Workshopy Lenky Tretiagové vždy řeší aktuální téma dané komunity a navazují na představení souboru, které Taneční studio Light (soubor TO ZUŠ Na Popelce) přiváží. Pro tyto kvality (zejména s ohledem na sociální charakter činnosti) byl taneční soubor ZUŠ Na Popelce v Praze vybrán ke spolupráci s divadelním souborem "Gosses Saint Jo" ze základní školy Sanint Joseph v Pantin, integrující do výuky děti s mentálním postižením různého stupně. Slavnostní veřejná představení, realizovaná k výročí školy v Pantin, reprezentovala sociální a umělecké zaměření obou souborů.

tsl

Projekt vzájemné spolupráce je úspěšně zahájen. Nyní všichni v Praze nedočkavě očekávají příjezd dětí z Pantin v říjnu 2013. Připravují se nové workshopy a další představení – tentokrát pro pražské diváky. Soubor z Prahy chce svým návštěvníkům připravit interaktivní inscenaci inspirovanou příběhy malého Mikuláše, které se nápadně podobají zážitkům cestovatelů ve škole v Pantin. Věříme, že zkušenosti všech dětí a vzájemné pochopení a respektování národních a kulturních odlišností, přispějí k smysluplnému soužití našich dětí v rámci jednotné Evropy.

tsl

Poděkování

Děkujeme hlavním koordinátorkám projektu Jarce Fournier a Lence Tretiagové.

Dále děkujeme:

Zakladni škole Collège privé sous contrat Saint Joseph, Zakladni škole Collège privé sous contrat Saint Joseph, jejímu řediteli Monsieur Fabediteli Madert a zástupci Patricku Nizard, ředitelce 1. stupně školy Maryse Neel.

Vedení a pedagogům hudebního oboru ZUŠ Na Popelce v Praze 5.

Ateliéru "Gosses Saint Jo" a jeho umělecké vedoucí Brigitte Dopp.

Rodinám francouzských dětí Celine Lescaut, Theo Bay, Ines Tagredj, JulienDeroo, Charlotte Essel, Mathilde Dequecker, Terry Vaysse, Wassila Ahadri, Famille Meddah a Agniezsce Stachon a pedagogům školy za ubytování a péči o české děti a jejich doprovod.

Děkujeme za podporu a důvěru rodičům českých dětských účastníků.

www.tanecnistudiolight.cz

Zahajovací část projeku se uskutečnila s finančním přispěním Conseil Générale a BNP Paribas a MČ Praha 5.

tsl

PřílohaVelikost
2013 Zpráva Pantin Praha 1.96 MB